Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Evropská konference prevence kriminality 2024

Publikováno dne: 11. 7. 2024

V dubnu 2024 proběhl v estonském Tallinnu třetí ročník Evropské konference prevence kriminality, jehož výstupy EUCPN (Evropská síť prevence kriminality) sdílela v nedávném newsletteru. Letošním tématem byla prevence organizovaného zločinu v Evropské unii.

V rámci programu probíhaly obecné debaty týkající se projektů prevence kriminality, přístupu založeného na důkazech a mezinárodní spolupráce, doplněné o příklady dobré praxe ze zemí napříč Evropou. Velkým tématem byla prevence zapojení mladých lidí do organizovaného zločinu, její výzvy a řešení, rizikové faktory a mezinárodní výměna dobré praxe. Zajímavými preventivními projekty byly například strategie ke snížení skupinového násilí ve Švédsku nebo program narušení cyklu předávání kriminálních vzorců v rodinách v Nizozemí. Také byla představena strategie Sportem proti zločinu, která se ukazuje být efektivním nástrojem prevence u mladých lidí. Dále se řešil například význam administrativního přístupu v boji proti organizovanému zločinu, využívání bariérových modelů, prevence obchodování s lidmi za účelem pracovního a trestního vykořisťování a boj s online podvody.

Za Českou republiku byl na konferenci představen Projekt Parafilik Národního ústavu duševního zdraví, který představuje průlomové opatření v oblasti prevence sexuálních zločinů a péče o lidi vykazující známky sexuálních deviací. Dále byla prezentována spolupráce české kriminální policie se soukromým sektorem v prevenci podvodů s kryptoměnami cílená na identifikaci a odstraňování podvodných webových domén, identifikaci obětí a pachatelů, a zamezení praní špinavých peněz.

Pokud by Vás konference zajímala, kompletní program a prezentace k jednotlivým tématům najdete na webových stránkách EUCPN!

informuje redakce OPK MV a Ester Kunštátová

Naše další webové stránky

Doporučené stránky našich partnerů

menuarrow-left