Bezpečně v kyberprostoru

 

Název projektu: Bezpečně v kyberprostoru
Realizátor: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Období realizace projektu: od roku 2011
Místo realizace projektu: Jihomoravský kraj
Oblast preventivní činnosti: kyberkriminalita
Cílová skupina: uživatelé osobních počítačů
Odkaz: www.kr-jihomoravsky.cz/kyber/
Kontaktní osoba: kpt. Mgr. Zdeňka Procházková, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje, e-mail: [email protected]

 

Popis projektu

Projekt „Bezpečně v kyberprostoru“ si klade za cíl omezení rozšiřování nebezpečných počítačových jevů v Jihomoravském kraji a je zaměřený na uživatele osobních počítačů. Projekt se umístil na druhém místě v národním kole Evropské ceny prevence kriminality pro rok 2017.

Jihomoravský kraj realizuje projekt od roku 2011 ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Jihomoravského kraje, Městskou policií Brno, Pedagogicko-psychologickou poradnou Brno a Střední školou dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov, orgánem sociálně právní ochrany dětí a Městským státním zastupitelstvím v Brně.

Projekt si klade za cíl omezení rozšiřování nebezpečných počítačových jevů v Jihomoravském kraji a je zaměřený na uživatele osobních počítačů. V rámci projektu jsou realizovány vzdělávací semináře, bylo vytvořeno metodické DVD pro učitele informačních a komunikačních technologií, natočeny video-spoty, pořádány soutěže a výstava, byla vydána brožura pro rodiče, letáky a interaktivní komiks. Projekt má vlastní internetové stránky a facebookový profil a v současné době je vyvíjena mobilní aplikace.

Tento rok proběhl už sedmý ročník soutěže projektu Bezpečně v kyberprostoru, do které se zapojili žáci jihomoravských škol. Vítězné práce jsou ke zhlédnutí na facebookovém profilu projektu.

V Jihomoravském kraji je přes 650 základních a středních škol. V rámci projektu jsou proškolování ředitelé škol, učitelé Informačních a komunikačních technologií, metodici prevence a žáci, rodiče, ale rovněž Policie ČR, úředníci na obecních a krajském úřadě, probační úředníci, pracovníci orgánů sociálně právní ochrany dětí i široká veřejnost.