Evropská konference prevence kriminality se blíží. Stále se můžete registrovat.

Jak jsme Vás již dříve informovali, Sekretariát Evropské sítě pro prevenci kriminality (EUCPN) pořádá ve čtvrtek 28. (celý den) a v pátek 29. dubna (půl dne) 2022 v Bruselu druhou Evropskou konferenci o prevenci kriminality. Konference nabízí fórum pro sdílení znalostí a zkušeností v oblasti prevence kriminality v celé Evropské unii. Vítá tvůrce politik, praktiky a akademiky, ale neustále se zaměřuje na „přední linii“.

Hlavním tématem roku 2022 jsou partnerské přístupy v prevenci kriminality. Společné vytváření bezpečnosti, partnerské přístupy, multiinstitucionální prevence kriminality,… Ideál spolupráce na vytváření společnosti jako bezpečného místa pro všechny je univerzálně sdílený. Spolupráce však představuje také výzvy. Jak poznat ty správné partnery? Kdo se ujímá vedení? Které informace jsou s kým sdíleny? A jak zařídit, aby to celé fungovalo s ohledem na mandát a kompetence každého z partnerů? Dalšími tématy jsou šikana, násilí mladých lidí ve městech, vloupání do domácností, domácí násilí, … . Program naleznete na webu: ZDE

Cílem organizátorů je mít na konferenci dobré geografické zastoupení z celé EU, proto Vaše účast bude velmi vítána. Registrace na konferenci je povinná, ale neplatí se žádný registrační poplatek, ani není stanoven maximální počet účastníků na členský stát.

Těšíme se, že se na konferenci setkáme.

informuje redakce OPK

od do
Naplánováno Evropská síť prevence kriminality Kalendář akcí Novinky