MV podpořilo v rámci prevence kybernetické kriminality „CYBERSHOW“ v Ostrově.

Vzdělávací akce z oblasti prevence kriminality „CYBERSHOW“ se uskutečnila dne 19. 9. 2019 od 17 hodin v Domě kultury v Ostrově.

Plný sál diváků nebyl svědkem obyčejné přednášky o tom, jak se bezpečně chovat v online prostředí, ale skutečné show plné názorných ukázek hackování v reálném čase. Všichni viděli jaké hrozby a nebezpečí na ně číhají v online světě a na co si dát pozor.

Hlavními tématy Cybershow byly tyto otázky: Proč jsou nebezpečné volné wifi sítě? Jak dobře ochránit svou počítačovou síť? Kolik práce dá hackerovi proniknout do jejich routeru, počítače či mobilního telefonu? Proč antivirus nemusí stačit? Proč a jak by někdo kradl identitu?

To vše předvedli přední odborníci v oblasti kybernetiky – etický hacker William Ischanoe a specialista na internetové bezpečí Roman Kohout.

Tato akce byla součástí projektu „Ostrov – Kyberšikana, vzdělávání veřejnosti“, který realizuje město Ostrov ve spolupráci s Městskou policií Ostrov a karlovarským spolkem you connected. V rámci projektu probíhá řada vzdělávacích akcí pro děti, laickou i odbornou veřejnost i pro specialisty, kteří se kyberkriminalitou zabývají. Realizace projektu je podpořena dotací z Ministerstva vnitra ČR pro oblast prevence kriminality.

Video z akce v přiloženém odkazu: