Na MV se v říjnu uskuteční panelová diskuse odborníků ke kyberkriminalitě a kyberbezpečnosti

V pondělí 5. října 2020 od 10 hodin se uskuteční v budově MV (Nad Štolou 3, Praha 7), panelová diskuse odborníků k problematice kyberkriminality a kyberbezpečnosti. Nad panelovou diskusí převzal záštitu ministr vnitra ČR a ministr školství ČR. Panelová diskuse je součástí „Festivalu bezpečného internetu 2020“

 

 

Úvodní slovo na panelové diskusi pronesou JUDr. Ing. Jiří Nováček, první náměstek ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti a policejního vzdělávání a Ing. Karel Řehka, ředitel NÚKIB.

Prvního panelu na téma „Efektivita kyberprevence“ se mimo jiné zúčastní ředitel odboru prevence kriminality MV Michal Barbořík, dále Kamil Kopecký (projekt E-bezpečí), Lucie Kosová (NÚKIB) nebo Martin Kožíšek (CZ.NIC). Policii ČR budou v diskusi zastupovat Said Urban (NCOZ) a Ondřej Moravčík (policejní prezídium).

Druhého panelu na téma „Nové trendy v kyberbezpečnosti a kyberkriminalitě“ se zúčastní za Policii ČR Václav Písecký společně s Pavlem Schwainerem, Úřad vlády ČR bude zastupovat Jan Míča, MŠMT  Stanislav Volčík, a mezi panelisty bude např. i koordinátorka projektu Kraje pro bezpečný internet Lucie Časarová.

Přihlašování na panelovou diskusi, kterou pořádá odbor prevence kriminality MV společně s NÚKIB a která je pro účastníky zcela zdarma, je možné ZDE

 

Naplánováno Akce Kalendář akcí Kyberkriminalita Novinky