Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Nájemníci napravují pošramocenou pověst „domu hrůzy“

Publikováno dne: 3. 7. 2018

Dobrovolníci uklidili společné prostory nechvalně známého činžovního domu ve Valašském Meziříčí.

Činžovní dům s téměř sto třiceti byty v sousedství městského úřadu na Zašovské ulici nemá mezi obyvateli Valašského Meziříčí dobrou pověst. Zdejší nájemníci bývají často problémoví. V sobotu 2.června 2018 se nepříznivý obraz pokusili vylepšit.

Dvaadvacet dobrovolníků se pustilo do velkého úklidu sklepních prostor. Z chodeb a společných místností vynesli skříně, pohovky, křesla, kočárky, pračky a jiné vysloužilé věci. Za hodinu jimi vrchovatě naplnili dva kontejnery na velkoobjemový odpad. „Nebylo těžké přesvědčit je, aby pomohli,“ tvrdí domovník preventista Jan Pecha, jenž v domě bydlí od dětství. „Mnozí platí nájem i za sklepní kóje, které nemohou užívat, protože jsou plné věcí po předchozích nájemnících,“ naznačuje Pecha, kam by se měl ubírat další úklid. Stohy harampádí by v případě požáru ztěžovaly zásah hasičů. „Situace byla neúnosná,“ připustil ředitel městské policie Jan Camfrla.

Radnici chce navrhnout, aby svolila k využití jedné z vyklizených místností jako klubovny. „Zvláště mládež má zájem vybavit ji menšími hudebními nástroji a posilovacími stroji,“ doplnil domovník. „Podporuji tuto aktivitu a do budoucna se chci zaměřit na to, aby nebyla ojedinělá. Mnoha lidem, kteří bydlí v tomto době chybí základní návyky, pracovní i občanské. Udržovat trvalý pořádek ve společných prostorách svého bydliště musí být přece pro každého samozřejmost,“ řekl k tomu starosta města Robert Stržínek.

Naše další webové stránky

Doporučené stránky našich partnerů

menuarrow-left