Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Odborníci Ministerstva vnitra se podíleli na přípravě nové aplikace proti domácímu násilí

Publikováno dne: 8. 10. 2019

Odborníci z Ministerstva vnitra a policie se podíleli na přípravě nové aplikace proti domácímu násilí Bright Sky. Společně se zástupci organizace ROSA - centrum pro ženy a Nadací Vodafone připravovali mobilní nástroj, který má pomoci odhalit signály násilného vztahu a nabídnout možnosti pomoci. Ministerstvo vnitra nad celým projektem přípravy aplikace pro prostředí České republiky také převzalo záštitu.

"Prevenci domácího a genderově podmíněného násilí řešíme dlouhodobě přes odbor prevence kriminality, proto pro nás bylo přirozené zapojit se do projektu, který má jednoznačně pozitivní dopad na širokou veřejnost a pomůže potírat domácí násilí," sdělil první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček.

Hlavním přínosem aplikace Bright Sky je poskytnutí kompletních, ověřených a aktualizovaných informací na jednom místě. Díky tomu, že je určena pro mobilní telefony, nezanechává stopy při hledání ve webových prohlížečích a obětem domácího násilí nebo těm, kteří se obávají o své blízké, je k dispozici kdykoliv a kdekoliv. Mobilní aplikace existuje od roku 2018 ve Velké Británii, poté byla spuštěna v Irsku. Česko je třetí zemí, kde bude fungovat.

 

 

Naše další webové stránky

Doporučené stránky našich partnerů

menuarrow-left