Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Sdělení ministra vnitra - jak mluvit s dětmi o současné situaci

Publikováno dne: 22. 3. 2020

Vážené kolegyně a kolegové z Ministerstva vnitra,

jsem skutečně pyšný na to, co v době krize děláte pro naši zem. Jsem pyšný na vás, kteří pracujete z domova, na vás, kteří podstupujete každodenní cestu na pracoviště, jsem pyšný i vás, kteří se na ošetřovném staráte o své blízké. Vážím si toho, protože každý máte své vlastní starosti. Neberu to jako samozřejmost a děkuji vám.

Já i vy se každý den snažíme dělat maximum, ale k bilancování ještě není čas. Dnes pro vás mám jednu důležitou věc. Současná pandemie koronaviru se dotýká i dětí, které často nerozumí tomu, proč nesmí do školy nebo navštěvovat své babičky. Mohou mít obavy a strachy, které vůbec nevnímáme. Ani my dospělí mnohdy nevíme, jak o pandemii mluvit, co si o tom ale mají myslet děti a jak jim hrozbu koronaviru vysvětlit?

Nabízíme vám pomoc v podobě ilustrované brožurky pro malé i velké „Ahoj, já jsem Korona“. Brožuru poskytla její autorka, psychoterapeutka Lies Scaut, a českou verzi připravilo naše psychologické pracoviště spolu s dalšími odborníky.

Pokud pomůžeme dětem správně a v klidné atmosféře vysvětlit fakta, pochopit běžné emoce jako strach, úzkost, hněv i smutek, pomůžeme nejen jim, ale také sobě. Velmi vás prosím, rozšiřte brožuru,a hlavně ji využijte při komunikaci s dětmi. Totéž udělám i já. Brožury ve všech třech jazycích najdete také zde na našich stránkách.

Budu moc rád, když se zapojíte, protože každá pomoc se počítá. Držte se. Spolu to zvládneme.

Jan Hamáček

ministr vnitra

Ahoj, já jsem Korona! CZ

K použití materiálu - Ahoj - já jsem Korona fin

Naše další webové stránky

Doporučené stránky našich partnerů

menuarrow-left