Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Výsledky soutěže o Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni 2019

Publikováno dne: 1. 11. 2019

Ministerstvo vnitra udělilo 16. října 2019 v rámci Národních dnů prevence ceny pro nejlepší projekty národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

Soutěž o „Nejlepší preventivní projekt na místní úrovni“ vyhlašuje Ministerstvo vnitra prostřednictvím odboru prevence kriminality. Smyslem soutěže je ocenění úspěšné preventivní práce v terénu a podpora výměny zkušeností a dobré praxe. Poprvé byla soutěž vyhlášena v roce 2011. Od roku 2017 se jedná o cenu Ministerstva vnitra a Republikového výboru pro prevenci kriminality. Pro rok 2019 bylo zvoleno téma: Prevence kriminality páchané dětmi a na dětech.

Celkem se do soutěže zapojilo 10 projektů, které vyhodnotili členové Komise Republikového výboru pro prevenci kriminality. Absolutním vítězem se stal projekt „Preventivní program Aristoteles“, jehož realizátorem je organizace Ratolest Brno, z.s. Na druhém místě se umístil projekt „Končím první stupeň, už si poradím a budu pomáhat“ realizovaný Krajským ředitelstvím policie kraje Vysočina a na třetím místě projekt „Práce odborníků s dětskými oběťmi“ Ústeckého kraje.

Dále ředitel odboru prevence kriminality udělil poděkování pro NCOZ SKPV Policie ČR za realizaci projektu „ŘEKNI NE!“ online sexuálnímu nátlaku a vydírání dětí.

Další soutěžní projekty:

"Liga férového fotbalu"

"Děti v pasti sociálních sítí"

"Probační program Proxima Sociale"

„Odvaha ke změně“

"Velké Hamry – Kriminálně preventivní a vzdělávací aktivity pro děti 2019"

"Aplikace Echo"

Naše další webové stránky

Doporučené stránky našich partnerů

menuarrow-left