Cybershow v Ostrově bude ONLINE

Město Ostrov společně s karlovarským spolkem „you connected“ mělo připraveno na úterý 13. 10. 2020 v Domě kultury v Ostrově vzdělávací akci s názvem CYBERSHOW. Vzhledem k aktuálnímu vládnímu nařízení vztahujícímu se ke koronaviru, se  bude Cybershow  konat ONLINE.

Cybershow bude možné sledovat od 17 – 19 hodin na těchto facebookových profilech: 

https://www.facebook.com/InternetemBezpecne

https://www.facebook.com/mestoostrov/

https://www.facebook.com/mpostrov/

https://www.facebook.com/karlovarskoonline/

Cybershow je součástí projektu s názvem Město Ostrov – bezpečně v online prostředí, který je realizován ve spolupráci s Městskou policií v Ostrově a který se již od roku 2015 specializuje na realizaci vzdělávacích akcí zaměřených na kybernetickou bezpečnost veřejnosti. Projekt finančně podpořil Karlovarský kraj. Cílem těchto vzdělávacích akcí je naučit veřejnost bezpečnému chování v online světě, poznat rizika a hrozby na internetu a předcházet tak nebezpečí, která zde hrozí.

A co je vlastně Cybershow? Žádné suché teoretické vysvětlování pojmů, jakými jsou například keylogger, ransomware, malware a troubleshooting, ale skutečná show plná názorných ukázek a hackování v reálném čase, přímo před očima účastníků akce. Proč jsou nebezpečné volné wi-fi sítě? Jak dobře ochránit Vaši síť? Kolik práce dá hackerovi proniknout do Vašeho routeru, počítače či mobilního telefonu? Proč antivirus nemusí stačit? Proč a jak by někdo kradl Vaši identitu?

To vše vysvětlí a také předvedou přední odborníci v oblasti kybernetiky – hacker Otakar Klepš a specialista na internetové bezpečí Roman Kohout.

Obdobná akce se v Ostrově uskutečnila v loňském roce, reportáž, které může být i upoutávkou na online sledování letošní Cybershow, je možné shlédnout na https://youtu.be/fgegqJ0-WfA

informuje: JUDr. Milan Fára, odbor prevence kriminality MV