Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Evropský den obětí trestných činů 22. 2. 2024

Publikováno dne: 22. 2. 2024

I letos projevíme úctu k obětem a vyjádříme jim podporu společnou minutou ticha, a to 22. února 2024 ve 12.00 hodin. Evropský den obětí trestných činů je každoroční připomínkou podpisu Charty práv obětí ve Velké Británii v roce 1990. Tento den má pomoci zvýšit povědomí o možné pomoci a podpoře obětem a jejich blízkým. Ve Strategii prevence kriminality v České republice na léta 2022 – 2027 je podpoře obětem věnovaná jedna celá část, která obsahuje opatření a úkoly pro jednotlivé rezorty.

„Vzhledem k nedávným tragickým událostem je pro nás důležité připomenout veřejnosti, že jsme tu pro všechny, kteří se cítí být nebo se stali oběťmi trestného činu. Ať jde o násilnou trestnou činnost nebo nedbalostní čin, jehož obětmi jsou poškození či pozůstalí po dopravních nehodách. Naši vyškolení specialisté jsou vždy připraveni s maximální citlivostí a empatií poskytnout obětem podporu a potřebnou pomoc na celém území republiky díky rozsáhlé síti středisek, kterou disponujeme,“ říká Andrea Matoušková, ředitelka Probační a mediační služby.

Odbor prevence kriminality MV se tak s připomínkou Evropského dne obětí trestných činů připojuje k Policii ČR a Probační a mediační službě ČR  a dalším rezortním i mimorezortním organizacím.

Leták Den obětí ke stažení

informuje redakce OPK MV a Markéta Sailer

Naše další webové stránky

Doporučené stránky našich partnerů

menuarrow-left