Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Konference Zkušenosti a inovace v trestní justici a vězeňství

Publikováno dne: 5. 9. 2022

V úterý 30. 8. 2022 uspořádalo RUBIKON Centrum v prostorách Impact HUB na pražském Smíchově konferenci Zkušenosti a inovace v trestní justici a vězeňství. Jejím cílem bylo prezentovat odborné veřejnosti výstupy mezinárodního projektu Together for Systemic Change in Criminal Justice, spolufinancovaného Evropskou unií v rámci programu Erasmus+. Projekt zaměřený právě na výměnu zkušeností v oblasti systémových změn realizovalo od října 2019 RUBIKON Centrum spolu s partnerskými organizacemi Restorative Justice Nederland z Nizozemska, Criminal Justice Alliance z Velké Británie a Komunikačné a informačné centrum Edukos ze Slovenska.

Záštitu akci poskytl ministr spravedlnosti a zúčastnila se jí více než stovka odborníků z oblasti trestní justice, penitenciární a postpenitenciární péče ze státních institucí i neziskového sektoru.

Zajímavý program zajistili skvělí řečníci a panelisté z ČR i zahraničí. Českou republiku reprezentovali náměstek ministra spravedlnosti Karel Dvořák, ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková, za Vězeňskou službu ČR generální ředitel Simon Michailidis, ředitel odboru výkonu vazby a trestu Pavel Horák a Gabriela Slováková, která informovala o úspěšném 7. ročníku Běhu se žlutou stužkou / Yellow Ribbon Run, a dále Barbora Komberec Novosadová ze Sociálního nadačního fondu hl. města Prahy.

Zahraniční dobrou praxi představili Gert Jan Slump a Veronique Aicha z Restorative Justice Nederland, Jozef Griger ze Zboru väzenskej a justičnej stráže SR, Nina Champion, Nola Sterling a Jamie Breen z Criminal Justice Alliance, Baz Dreisinger z Incarceration Nations Network, a v neposlední řadě Hans Claus, zakladatel RESCALED, hnutí za reformu věznic, jehož je naše organizace čerstvým členem.

RUBIKON Centrum bylo zastoupeno ředitelkou pro inovace a rozvoj Lenkou Ouředníčkovou, advokační expertkou Janou Smiggels Kavkovou, která konferenci moderovala, a odbornými poradci Zuzanou Baturnou a Jane Drtinou. Ti seznámili účastníky s novým projektem Na našem hlase záleží, zaměřeným na zapojení lidí s žitou zkušeností z výkonu trestu do prosazování systémových změn.

Věříme, že účastníci konference ze státní i neziskové sféry načerpali inspiraci pro svou další práci a zejména vzájemnou spolupráci.

informuje redakce OPK

Naše další webové stránky

Doporučené stránky našich partnerů

menuarrow-left