Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kraj Vysočina vyhlásil vítěze v soutěžích na kyberbezpečnostní témata

Publikováno dne: 20. 4. 2023

14. dubna 2023 proběhlo vyhlášení nejúspěšnějších žáků a studentů v soutěžích věnovaných problematice kyberbezpečnosti. Do soutěže se zapojilo přibližně 300 žáků a studentů. Vyhlášení vítězů kybersoutěží proběhlo na Krajském úřadě Kraje Vysočina a to v soutěžním kvízu projektu Kraje pro bezpečný internet (dále KPBI) a v kreativní soutěži Digitální stopa, aneb víme, co vše o sobě zanecháváme na internetu? Tato témata jsou naprosto klíčová a v dnešní době jsou skutečně celospolečenským fenoménem.

Soutěže Kraje Vysočina a KPBI - Digitální stopa je již 12. pravidelným ročníkem, věnujícím se problematice IT bezpečnosti. Soutěž každoročně vyhlašuje pracovní skupina elektronické bezpečnosti, která také působí na Krajském úřadě Kraje Vysočina. Tématem tohoto ročníku bylo téma digitální stopy a s ní souvisejících rizik.

Do soutěže se mohli zapojit jednotlivci i kolektivy ze základních a středních škol v Kraji Vysočina. Soutěžící mohli od září 2022 do února 2023 vytvářet videa, plakáty, komiksy, prezentace či deskové hry. Celkem porota složená ze členů pracovní skupiny el. bezpečnosti hodnotila rekordních 155 soutěžních prací.

Děkujeme Kraji Vysočina za dlouhodobě pořádaný výborný kyberpreventivní příklad dobré praxe v oblasti vzdělávání a přidáváme se k poděkování i gratulacím všem vítězům i zúčastněným a také zapojeným školám a jejich pracovníkům.

Podrobnosti k akci, včetně odkazů na jednotlivé oceněné práce, naleznete  ZDE.

Fotografie z vyhlášení jsou ZDE.

informuje redakce OPK MV a Lucie Kosová

Naše další webové stránky

Doporučené stránky našich partnerů

menuarrow-left