Panelové diskuse odborníků z oblasti kybernetické bezpečnosti – záznam

V pondělí 5. října 2020 se uskutečnily dvě panelové diskuse odborníků, a to na téma „Efektivita prevence kybernetické kriminality“ a „Nové trendy v kyberkriminalitě“. Panelové diskuse byly zahajovací akcí „Festivalu bezpečného internetu“, který již několik let pořádá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a v jehož rámci se pravidelně uskutečňuje množství vzdělávacích konferencí, seminářů nebo workshopů, které se zabývají kyberbezpečností a jsou určeny pro laickou i odbornou veřejnost.

Nad celou akcí, kterou spoluorganizoval odbor prevence kriminality MV, převzal záštitu ministr vnitra Jan Hamáček a úvodní slovo měl Karel Řehka (ředitel NÚKIB) společně s Jiřím Nováčkem (první náměstek ministra vnitra). Panelisté se sešli ve studiu a posluchači jejich dvě velmi zajímavé diskuse mohli sledovat v přímém přenosu prostřednictvím youtube nebo facebooku (3,2 tis. zhlédnutí).

Panelu „Efektivita prevence kybernetické kriminality“, který moderoval Milan Fára (MV ČR), se zúčastnili Michal Barbořík (MV), Jaroslav Faltýn (MŠMT), Lucie Kosová (NÚKIB), Kamil Kopecký (projekt E-bezpečí, Univerzita Palackého v Olomouci), Martin Kožíšek (CZ.NIC), Michaela Štáfková (Zařízení sociální intervence Kladno), Ondřej Moravčík a Jakub Vinčálek (oba Policie ČR).

Druhou panelovou diskusi na téma „Nové trendy v kyberkriminalitě“ moderovala Lucie Kosová (NÚKIB) společně s Jakubem Vinčálkem (oba Policie ČR), v panelu diskutovali Jan Míča (Úřad vlády ČR), Lucie Gregůrková (MŠMT), Václav Písecký, Pavel Schweiner (oba Policie ČR), Kamil Kopecký (projekt E-bezpečí, Univerzita Palackého v Olomouci) a Lucie Časarová (projekt Kraje pro bezpečný internet).

Celý záznam z obou panelových diskusí je zpřístupněn  ZDE