Přijďte na seminář pro veřejnost „Zabezpečte se – bezpečný domov” a na veletrh „For Arch 2020“

Dovolte nám, abychom Vás pozvali na odborný seminář pro veřejnost „Zabezpečte se – bezpečný domov“, který se koná 24. září 2020. Seminář pořádá Ministerstvo vnitra ČR (MV) ve spolupráci s Policií ČR, Cechem mechanických zámkových systémů (CMZS) a se společností ABF, a. s.,  jako doprovodný program 31. ročníku stavebního veletrhu For Arch 2020 v Praze, Letňanech.

Vstup je bezplatný po registraci ZDE

Program odborného semináře pro veřejnost:
10:00 – 10:30 registrace účastníků
10:30 – 10:45 úvodní slovo – JUDr. Tomáš Koníček, odbor prevence kriminality, MV ČR
10:45 – 11:15 Základní zásady zabezpečení bytů a domů + Statistické podklady ke krádežím vloupání do bytů a domů – plk. Mgr. Zuzana Pidrmanová, Policejní prezidium ČR
11:15 – 12:00 Představení nové verze mobilní aplikace III. – elektronické zabezpečení – kpt. Ing. Jan Kubánek + pplk. Mgr. Jan Zigáček, Policie ČR
12:00 – 12:30 Mechanické zábranné prostředky v bytových domech a v rodinných domech a jejich správné využití v souladu s platnými požárními předpisy + Mechanické a mechatronické přístupové systémy v bytových domech a v rodinných domech (ukázky dobré praxe a doporučení) – Tomáš Pospíšil, MBA, Cechmistr CMZS ČR, Bc. Daniel Šimandl, člen představenstva CMZS ČR
12:30 – 13:00 přestávka na občerstvení
13:00 – 13:30 dokončení bloku CMZS
13:30 – 14:10 Normy a certifikace – Bezpečnostní technologie z hlediska normalizace (doporučení pro zadávání veřejných zakázek) – Ing. Petr Koktan, AGA +Aktualizovaný „Moderní standard zabezpečení“ a jeho uplatnění v praxi  Jan Koktan, CMZS + Prokazování kvality MZS a PS – zásady jejich správné certifikace – Ing. Martin Maryško, AGA a CMZS
14:10 – 14:30 Služby pro SVJ a BD v rámci portálu Sousedé.cz – Zlata Botero Vašková, jednatelka SousedeCZ, s. r. o.
14:30 – 14:50 diskuse a závěr odborného semináře pro veřejnost
Změna programu je vyhrazena

Když v roce 2018 MV dělalo výzkum veřejného mínění k prevenci kriminality, vyplynulo z něj, že jakkoliv politickým tématem byla migrace, lidé se cítili ohroženi nejčastěji kapesní krádeží, vloupáním do bytu a vandalismem. V letošním roce pojem bezpečnost zcela změnil význam. Změnila ho epidemie, karanténa, kdy byli lidé dlouho doma, a ve zdravotnictví a na úřadech se přidaly hrozby kybernetické bezpečnosti.

Lidé, byty, domy a chaty se vrací do běžného režimu a bezpečnost je stále důležitým prvkem. Hraje roli i v hodnocení bytů, domů a lokalit pro bydlení i pro podnikání. Technologie a řešení pro zvýšení bezpečnosti jako například bezpečnostní dveře, okenní kování, bezpečnostní fólie, zámky, mříže a ploty, řízení osvětlení v době nepřítomnosti, kamery, technologie pro monitoring a služby tak mají své místo i na veletrhu FOR ARCH.

S dotazy pomůže i letos Poradenské centrum v hale 3 (číslo stánku je 3H53) pod garancí MV a partnerů, Policie ČR a CMZS. Návštěvníky tradičně zajímá, v které fázi hrubé stavby začít řešit zabezpečení, chtějí konzultovat nabídky od firem i rozdíly v používání certifikovaných a necertifikovaných produktů. Určitě na některé dotazy odpoví i Konference Zabezpečte se – bezpečný domov, která se koná 24. září a zaměří se na trendy a možnosti pro moderní zabezpečení bytů a rodinných domů.

Konkrétním naplněním účasti resortu je realizace programu Bezpečná lokalita a také preventivního projektu Bezpečná země přímo na veletrhu v Poradenském centru. MV a Policie ČR ve spolupráci s Poradním sborem pro situační prevenci kriminality MV zde bude nabízet občanům užitečné rady a informace.

Na veletrhu FOR ARCH se sejdou již tradičně odborníci, kterých se dotýká aktuální situace ve stavebnictví profesně, nabídka řešení napříč obory stavebnictví pro bydlení, ostatní stavby i municipalitu i laici, kteří hledají inspiraci. Od 22. do 26. září 2020 najdou na pražském výstavišti PVA v Letňanech odpovědi na mnohé své otázky. Více informací najdete na www.forarch.cz. Právě veletrh FOR ARCH je platformou, kde je možné trendy sledovat, kde se odborníci mohou zapojit a návštěvníci využít informace a nabídky ke spokojenému a bezpečnému bydlení. Záštita ministra vnitra nad oběma akcemi, FOR ARCH 2020 i FOR CITY, je tou nejlepší pozvánkou pro širokou veřejnost.

Elektronické vstupenky na veletrh si můžete zdarma stáhnout ZDE

Informuje: JUDr. Tomáš Koníček z odboru prevence kriminality MV ČR, zástupce resortu ve Výstavním výboru veletrhu

Naplánováno Akce Bezpečná lokalita / země Kalendář akcí Novinky