Spuštění kampaně ZASTAV NÁSILÍ

Odbor prevence kriminality MV dlouhodobě podporuje terapeutické programy pro původce násilí.

Kampaň Zastav násilí je realizována Ligou otevřených mužů v rámci programu Lidská práva, který je spolufinancován z Norských fondů 2014-2021. Jeho hlavním cílem je zvýšení povědomí o práci s násilnými osobami, tedy o terapeutických programech pro původce násilí a destigmatizace tématu násilí v blízkých vztazích.

Kampaň bude v průběhu následujících měsíců přítomna ve virtuálním i fyzickém prostoru.

Co je podstatné:

  • Web zastavnasili.cz, kde najdete i interaktivní mapu podpory s organizacemi, které poskytují terapeutické (či jiné) služby pro původce násilí v ČR. Web je také plný informací, článků, otázek a odpovědí. Můžete na něj odkazovat své klienty, kteří se s násilím potýkají. Na webu najdete i tiskovou zprávu a data z nejnovějšího výzkumu.
  • Je možné sdílení výstupů kampaně na sociálních sítích– začít je možné tímto příspěvkem na facebooku. Všechny výstupy jsou jinak k dohledání pod hashtagem #zastavnasili. Instagram zde.
  • V rámci kampaně budou také distribuovány informační letáky a nové publikace “Motorkáři a papiňáci”– pokud byste měli zájem o jejich doručení, napište svou poptávku (adresu a počet kusů) do 10.6. na [email protected], ke konci června budou rozváženy.

V případě, že byste chtěli na kampani či tématu spolupracovat úžeji, neváhejte se ozvat organizátorovi kampaně.

Sledujte kampaň na podporu práce s násilnou osobou na www.zastavnasili.cz.

informuje redakce OPK MV a Markéta Sailer