Zveme Vás na webinář „Co funguje proti překupnictví?“ při příležitosti Evropského dne proti vloupání

Zloději kradou konkrétní předměty, aby je mohli prodat a koupit to, co je motivovalo ke krádeži/vloupání. Cílem strategií proti překupnictví je ztížit prodej/obchodování s kradeným zbožím. Když překupníci již nemohou vydělávat dostatečné peníze prodejem kradeného zboží, může to částečně odradit zloděje od samotné krádeže. Sekretariát EUCPN (Evropské sítě pro prevenci kriminality) v současné době sepisuje dokument o účinných preventivních strategiích, které lze zavést v boji proti překupnictví. Tento dokument bude zveřejněn do konce června.

V souvislosti s celoevropským dnem proti domácím vloupáním se v pátek 17. června v 11:00 EUCPN podělí o svá zjištění a doporučení na webináři „Co funguje proti překupnictví?“. Během tohoto webináře představí obecné informace o samotném jevu překupnictví a třech hlavních oblastech, na které bychom se měli zaměřit: kradené zboží, překupníci a jejich zákazníci a nelegální trhy s kradeným zbožím.

Webinář je v anglickém jazyce. Účast je zdarma, ale registrace je povinná. Toto je odkaz na registrační formulář. Srdečně vás zveme k účasti a prosíme o šíření pozvánky dalším zájemcům.

informuje redakce OPK