Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Ohlédnutí za účastí Ministerstva vnitra a Policie ČR na 34. ročníku veletrhu FOR ARCH

Publikováno dne: 13. 10. 2023

Odborníci z Ministerstva vnitra a Policie ČR poskytovali již tradičně informace a rady z oblasti ochrany majetku a osob a z prevence kriminality na 34. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH. Veletrh probíhal ve dnech 19. – 23. září 2023 v areálu PVA EXPO Praha v pražských Letňanech a navštívilo jej 43 727 návštěvníků.

Mnoho z těchto návštěvníků navštívilo také Poradenské centrum MV, aby získali informace o dlouhodobých a osvědčených typech ochrany majetku. Krom odborníků z MV zde poskytovali poradenství také další odborní garanti – Policie ČR a Cech mechanických zámkových systémů.

Hned první den veletrhu se uskutečnil, v rámci doprovodného programu, odborný seminář Bezpečný domov, který organizoval OPK MV ve spolupráci s partnery. Program semináře byl zaměřen především na aktuální informace k zabezpečení bytů a domů, včetně rekreačních objektů. Účastníkům semináře byl představen informační web www.policie.cz/zabezpectese, který informuje uceleně o všech nejdůležitějších možnostech zabezpečení majetku. Uvedena byla také webová aplikace Mapy kriminality https://kriminalita.policie.cz/, která znázorňuje pomocí mapových podkladů registrované trestné činy a přestupky a její využití je skvělým pomocníkem pro vytváření preventivních projektů měst a obcí. Cech mechanických zámkových systémů upozornil na nekalé praktiky „šmejdů“ a byl představen nový Katalog doporučených výrobků Katalog výrobků | CMZS obsahující i řadu dalších užitečných preventivních informací a pomůcek. Zazněly také praktické informace o využití kamerových systémů v bytových a panelových domech a právní rámec pro jejich užívání. Zajímavé byli také informace o možnostech chytré domácnosti a s tím spojených rizicích v oblasti kyberkriminality.

Na stánku Poradenského centra MV pokračoval doprovodný program i v dalších dnech. Ve středu 20. září byla hostem stánku Poradenského centra MV Česká agentura pro standardizaci (ČAS). Zájemcům byly představeny principy a pravidla tvorby norem a také informace z problematiky prevence kriminality v oblasti standardizace.

V pátek 22září byli v Poradenském centru přítomni specialista Policie ČR a kriminalistický technik, kteří návštěvníkům veletrhu představili problematiku vloupání do objektů v názorných příkladech. A právě tyto názorné příklady a „zlodějské náčiní“ přilákalo velkou pozornost návštěvníků.

 

 

 

informuje redakce OPK MV a Iva Fürbacherová

Naše další webové stránky

Doporučené stránky našich partnerů

menuarrow-left