Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Soutěž Slepá místa pomáhá obcím s prevencí kriminality a rozvojem Smart City. Kamery můžete vyhrát do 31. března 2021

Publikováno dne: 16. 3. 2021

Ještě 14 dní zbývá do uzavření registrací soutěže „Slepá místa“, v níž mohou obce vyhrát kamerový dohled nad vybranou problémovou lokalitou. Novinkou je kategorie pro města nad 10 tisíc obyvatel, zaměřená na chytrá řešení v duchu konceptu Smart City.

Více o soutěži se dozvíte  >ZDE<

Cílem soutěže je nejenom pomoct obcím vyřešit určitý problém, ale také dát jim možnost vyzkoušet v reálné instalaci nejnovější bezpečnostní technologie. Moderní kamerové systémy totiž umějí mnohem víc než jen zajistit obraz – zvládnou automaticky upozorňovat na bezpečnostní rizika, dopravní nehody či zácpy, monitorovat rizikový vodní tok, čistotu ovzduší a mnoho dalšího. Soutěž se navíc nově dělí na dvě kategorie. V první kategorii soutěží obce s méně než 10 tisíci obyvateli, v druhé kategorii města nad 10 tisíc obyvatel.

Odbor prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky se s organizátory soutěže podílí na dotazníkovém šetření mezi účastníky soutěže, které je  zaměřeno na jejich problémy v oblasti prevence kriminality, zkušenosti s dotačním Programem prevence kriminality na místní úrovni apod.

Problémové lokality mohou přihlásit starostové nebo jimi pověření zástupci obce do 31. března na webové stránce soutěže  >ZDE<

informuje OPK

Naše další webové stránky

Doporučené stránky našich partnerů

menuarrow-left