Mezinárodní odborná konference „Městské prostředí – bezpečnostní hrozba nebo příležitost pro prevenci?“

 

 

Bezpečnost a prevence ve městech – jak mohou pomoci environmentální design, plánování a technické normy?

Ministerstvo vnitra ČR ve spolupráci s Českou agenturou pro standardizaci a sekretariátem Evropské komise pro standardizaci – Technické komise 325 (CEN/TC 325) „Prevence kriminality při plánování městské výstavy a navrhování budov“ si Vás dovolují pozvat na unikátní mezinárodní odbornou konferenci:

Městské prostředí – bezpečnostní hrozba nebo příležitost pro prevenci?“

Cílem konference, která se uskuteční při příležitosti Předsednictví České republiky v Radě Evropské unie, je zvýšit v rámci EU, na úrovni institucí i zástupců měst a policejních složek, povědomí o konceptech Crime Prevention Through Environmental Design/Crime Prevention Through Urban Design & Planning, o jejich přínosech v praxi a významu standardizace v této oblasti.

Konference bude členěna na 3 bloky: 1) Představení konceptů a jejich přínosů; 2) CPTED a technické normy ve městech; 3) CPTED a technické normy v práci policie. Podrobnější program a seznam vystupujících jsou uvedeny v příloze.

Konference se uskuteční jako celodenní dne 6. října 2022 v hlavním městě České republiky Praze, jež patří mezi nejkrásnější města a také nejpopulárnější kongresové destinace světa, v prostorách Kongresového centra Praha (5. května 1640/65, Praha 4) s úchvatným výhledem na panorama Prahy.

Účast na konferenci je bezplatná. Hlavním jednacím jazykem konference bude angličtina. Konference bude zároveň tlumočena do českého jazyka.

Svůj zájem o účast na konferenci potvrďte, prosím, registrací ZDE. Registrace je možná nejpozději do 5. září 2022, ale doporučujeme registrovat se co nejdříve, kapacita prostor je omezená.

Po ukončení registrací obdrží každý účastník potvrzovací email s dalšími pokyny ke konferenci, podrobným programem a dalšími pokyny k přihlášení do akreditačního systému.

Budeme velmi potěšeni, pokud naše pozvání přijmete a na konferenci Vás budeme moct přivítat.

Program CPTED_podrobný_final

Zpráva z konference_CPTED 06102022

informuje redakce OPK a Michal Barbořík

 

Naplánováno Bezpečná lokalita / země Kalendář akcí Novinky Tiskové zprávy